imagesMenfur bir saldırı sonucu 24 Haziran 2016 tarihinde 4 eczacı,  (Ecz. İlknur Yüce, Ecz. Hikmet Türk, Ecz. Gürsu Ulaşan ve Ecz. Özler Kir meslektaşımızı kaybetmemiz nedeniyle acımız ve üzüntümüz çok büyüktür.  Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın yeri asla doldurulamayacak, yakınlarının kederi asla dindirilemeyecektir. Amaçları sadece hastalara ve dolayısıyla insanlara hizmet etmek olan ve görev başında yaşamlarını yitiren meslek şehidi meslektaşlarımız için her türlü yaptırımın onları geri getiremeyecek olması, acımızı ve üzüntümüzü derinleştirmektedir.

Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın her biri bizim için çok değerlidir. Aralarında bir de Fakültemiz mezunu Ecz. İlknur Yüce’ nin bulunması ise, acımızı daha da arttırmaktadır. Bu olay, başta Rektörümüz olmak üzere, Üniversite Yönetimini ve Fakültemizin tüm mensuplarını derinden yaralamıştır.

Bu üzücü olayı Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak şiddetle kınıyoruz.  Hepimiz bu tip olayların bir daha asla olmamasını diliyoruz.

Hayatını kaybeden değerli meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet,  ailelerine, yakınlarına, tüm Eczacılık camiasına başsağlığı dileriz.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı